1 серпня – день в історії: сьогодні виповнилося 54 роки хіту Paul McCartney – “Yesterday”

1 серпня стартує всесвітня щорічна ініціатива ВООЗ, присвячена грудному вигодовуванню, в народі відзначають Мокрінін день, православні згадують святого подвижника Серафима Саровського, а шанувальники Пола Макартні слухають хіт усіх часів – “Yesterday”.


Міжнародні свята

З 1 по 7 серпня під егідою ВООЗ і ЮНІСЕФ в світі проводять тиждень грудного вигодовування. У 170 країнах в ці дні проводитимуть заходи, що інформують про користь грудного вигодовування для здоров’я дитини. ВООЗ рекомендує годувати малюка таким чином до 6 місяців, а після цього поступово вводити прикорм.

Церковні свята

Православні сьогодні відзначають знайдення мощей подвижника Серафима Саровського – після того, як церква визнала його святим. Вважається, що в молодості він здійснив паломництво в Києво-Печерську лавру, де йому вказали, в якому монастирі йому краще прийняти постриг ченця. Святий відомий своїми аскетичними подвигами – жив в лісі, взимку і влітку носив один і той же одяг, постив. Вважається, що кілька років він провів харчуючись тільки травою-снить. Тисячу днів і ночей провів у молитві на кам’яному валуні.

Народні свята

У народі 1 серпня – день Мокрини. У цей день уважно вдивлялися в погоду, щоб передбачити, якою буде осінь. Якщо дощ – то і вся осінь буде сирою та мокрою.

Якщо день був ясним – вибирали Мокрину – дівчину, яка народилася 1 серпня. Вона одягала кращий наряд і чекала, коли подружки принесуть з поля сніп колосків. Разом вони йшли до річки і кидали колосся в воду, щоб природа послала дощі і багатий урожай. Якщо ж йшов дощ – Мокрина цілий день не виходила з дому, щоб не привернути ще більше сильна злива.

Рибалки в цей день прагнули до водойм. Вважалося, що хороший улов сьогодні принесе удачу до кінця року.

Події і дати

У 1914 році Німеччина оголосила війну Росії.

У 1944 році Анна Франк, єврейська дівчинка, яка ховається від нацистів в Нідерландах, зробила останній запис в своєму щоденнику. Її схопили і відправили в Освенцім, а потім ще в один концтабір – Берген-Бельзен – там вона померла від тифу.

У 1965 році вперше була виконана пісня Пола Маккартні “Yesterday”, що стала хітом на десятиліття.

Іменини

Іменини 1 серпня біля Григорія, Дмитра, Романа, Степана, Євгенії.

Джерело: strana.ua