120 годин суспільно корисних робіт присудили батькові за несплату аліментів

Закон #ЧужихДітейНеБуває дає не тільки дієві механізми державним виконавцям для забезпечення стягнення аліментів з боржників, а й розширює можливості для взаємодії органів державної виконавчої служби з підрозділами Національної поліції.


В Сумському районі батько накопичив заборгованість зі сплати аліментів дитині на суму більше 26 тисяч гривень.

Державним виконавцем було внесено відомості про чоловіка до Єдиного реєстру боржників аліментів – https://minjust.gov.ua/news/info/ediniy-reestr-borjnikiv-alimentiv, винесено постанови про тимчасові обмеження прав та накладено арешт на все майно й кошти боржника. Однак вказані заходи не спонукали чоловіка до виконання батьківських обов’язків. Він продовжував ухилятися від сплати боргу та переховуватися від державних виконавців.

Проте вказані важелі впливу на боржника не є вичерпними. Після того, як стягувачу було роз’яснено її право звернення до правоохоронних органів, працівниками поліції було проведено досудове розслідування, встановлено місцезнаходження боржника та складено протокол про вчинення міністративного правопорушення за несплату аліментів. На даний час чоловік за постановою суду отримав 120 годин суспільно корисних робіт, оплата за які піде на часткове погашення накопиченого боргу.

На сьогодні, держава, за допомогою ініційованого Міністерством юстиції закону #ЧужихДітейНеБуває, дає змогу боржникам, які не мають коштів для сплати аліментів, заробити їх на суспільно корисних роботах та позбавитися боргів.