28 мільйонів гривень «патріотичного» податку від сумчан

З початку звітного року  платники, що знаходяться на обліку в Державній податковій інспекції у м. Сумах внесли в обороноздатність української армії 28 мільйонів гривень військового податку.  Слід зазначити, що сума сплати перевищує показник минулого року на 2,3 мільйонів гривень (на 9%), – інформують в інспекції.


На підвищення рівня надходжень «патріотичного» податку значно вплинуло зростання рівня мінімальної заробітної плати, яка на сьогодні складає 3200 гривень.

В ДПІ у м. Сумах нагадують, що зазначений податок впроваджений для єдиного цільового призначення – фінансування Збройних Сил України під час проведення військових дій.

Додатково повідомляємо, що військовим збором обкладаються доходи у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або винагород, які виплачуються платнику у зв’язку з трудовими відносинами. Крім того, військовий збір стягується з виграшу в державну та недержавну грошову лотерею, виграшу гравця, отриманого від організатора азартної гри. Платниками збору є фізичні особи як резиденти, так і нерезиденти, які отримують доходи в Україні, фізичні особи-резиденти, які отримують іноземні доходи, а також податкові агенти.  Сума відрахувань складає 1,5% від загальної суми доходів.