727 тисяч жителів Сумщини обрали свого лікаря

Аналітики визначили найактивніші місяці 2018 року, впродовж яких сумчани та жителі області підписали найбільше декларацій із лікарями.


За період приписної кампанії-2018 аналітики виявили, що жителі Сумської області активно підписували декларацію з лікарем протягом липня, вересня та листопада. У ці місяці показник зростав на 10%, 11% і 12% відповідно. Такі дані наведено у звіті Інституту аналітики та адвокації.

За даними аналітиків, протягом останнього місяця 2018 року показник зріс ще на 7%. Так, станом на 1 січня 2019 року обрали свого лікаря 727 тисяч жителів Сумщини, тобто 66%. При цьому, загальний відсоток по Україні на той час складав 57,4%.

Реформа передбачає, що гроші мають “йти за пацієнтом”. Для цього медичні заклади мали:

  • набути статус некомерційного підприємства (автономізовуватися);
  • підписати договір із Національною службою здоров`я України (НСЗУ) – новоствореним органом, який керуватиме фінансовою системою медицини в Україні.

«Станом на 01.01.2019 року некомерційними підприємствами стали 48 лікарень області. Наприкінці 2018 року до НСЗУ подали заяви на підписання договорів 57 закладів: 46 комунальних і 11 приватних. Усі 23 комунальні заклади, з якими вже були підписані договори, подали заяви на перезаключення угод. Це типова практика, оскільки угоди діють 1 рік», – повідомив аналітик ІАА Дмитро Пономарьов.

Упродовж 2018 року розпочалася реформа первинної ланки медицини, яка стосується сімейних лікарів, терапевтів і педіатрів. У 2019 році Міністерство охорони здоров’я України планує реалізувати пілотний проект у сусідній, Полтавській області, по впровадженню медичної реформи в закладах вторинної і третинної ланки. Зміни стосуватимуться спеціалізованої та високоспеціалізованої медичної допомоги відповідно. Даний досвід ляже в основу подальшого реформування медицини на території всієї України, у тому числі й на Сумщині.

Прес-служба ГО «Інститут аналітики та адвокації»