80 сімей прикордонників Сумського загону отримали ключі від квартир у новобудові (ФОТО)

Сьогодні в Сумах, за кілька днів до державного свята – Дня Захисника України та 25-річчя створення Сумського прикордонного загону (20 жовтня), 80 сімей військовослужбовців Державної прикордонної служби України отримали квартири в новобудові на вулиці Ковпака.


Привітати новоселів прибули Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков, голова Сумської обласної державної адміністрації Микола Клочко, Голова Державної прикордонної служби України генерал-лейтенант Петро Цигикал, начальник Східного регіонального управління Державної прикордонної служби України генерал-майор Сергій Бідило, а також керівництво місцевої влади та взаємодіючих органів.

«Сьогодні ми зібралися з гарного приводу – реалізації програми забезпечення житлом військових, прикордонників, нацгвардійців, представників поліції та Міністерства з надзвичайних ситуацій, всіх тих, хто захищає нашу країну. Зараз служба в силових структурах не є простою. Не просто вам, не просто всій державі», – відмітив у своїй промові Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков.

Він додав, що вчора загинули двоє прикордонників, тому запропонував розпочати захід хвилиною мовчання.

"Життя триває і я розумію, що аби бездоганно нести службу, для цього треба знати, що дома все гаразд. Наступним кроком буде житло для поліцейських і працівників служби з надзвичайних ситуацій. Ми дбаємо про безпеку в Сумській області", – зазначив Аваков і привітав кожного з отриманням житла, побажав бути щасливими в своїх домівках.

Соціальне забезпечення військовослужбовців Державної прикордонної служби України та членів їх сімей було і залишається пріоритетом для керівництва прикордонного відомства.

Голова Державної прикордонної служби України Петро Цигикал привітав новоселів з отриманням житла та наголосив, що завдяки підтримці Президента, Уряду України, Міністра внутрішніх справ Держприкордонслужба має змогу  стабільно, реалізовувати відомчу програму забезпечення житлом.

 «Для її реалізації у цьому році виділено на будівництво 200 млн. грн. Ми і надалі будемо піклуватися про добробут прикордонників, ветеранів та членів їхніх сімей», – сказав очільник прикордонного відомства.

Слід відмітити, що сьогодні здається в експлуатацію перша частина житла – це 10-поверховий будинок на 80 квартир – по 40 однокімнатних і двокімнатних. Загальна площа квартир складає майже 5486 кв. м. на загальну суму біля 38,3 млн. грн. Поряд вже розпочате будівництво другої частини житла, також 10-поверхового будинку на 80 квартир (40 двокімнатних і 40 трикімнатних), будівництво якого планують завершити до кінця наступного року.

В новозбудованому будинку квартири отримали військовослужбовці управління загону, відділу прикордонної служби «Юнаківка» та 12 військовослужбовців запасу. При цьому 48 прикордонників, які отримали житло, є учасниками  антитерористичної операції на сході нашої країни.

Крім того, за особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність Військовій присязі, самовідданість і високий професіоналізм нагороджено державними і відомчими заохочувальними відзнаками ряд військовослужбовців Державної прикордонної служби України.

Зазначимо, що у 2017 році прикордонне відомство активно продовжує роботу направлену на соціальний захист військовослужбовців. Держбюджетом на поточний рік передбачено 200 мільйонів гривень саме  на будівництво житла для співробітників Держприкордонслужби. З початку року вже отримано 83% з цієї суми.

За ці кошти здійснюється будівництво, реконструкція та перспективне проектування 20 житлових об’єктів. У цьому році вже стали щасливими новоселами 36 родин з Хмельницького. Урочисто введено в експлуатацію житловий будинок на 60 квартир у Житомирі, гуртожиток на 66 квартир у Борисполі та комплексну будівлю прикордонного відділу «Тополі», що на Харківщині на 8 службових квартир.

 До кінця року заплановано здати в експлуатацію ще близько 300 квартир, у тому числі внаслідок завершення будівництва розпочатих у минулих роках житлових будинків в Ужгороді, Чернігові, Хмельницькому, проведення реконструкції будівель під службове житло в Овручі.

Крім того, триває будівництво житлових будинків у Києві та Львові на 167 та 56 квартир відповідно.