Аферисти-псевдобанкіри продовжують одурювати жителів Сумщини

Під виглядом працівників банку невідомі шахраї у телефонній розмові з довірливими громадянами дізнались коди доступу до їх банківських карток. І майже миттєво спустошили чужі рахунки на загальну суму більше сорока тисяч гривень.


В першому випадку шахраї подзвонили 69-річному жителю Охтирки. Повідомивши, що його картка нібито заблокована, запропонували її відновити, для чого, буцімто, необхідно назвати коди доступу. Літній чоловік слухняно слідував інструкціям співрозмовника, і лише коли поклав слухавку, зрозумів, що своїми ж руками збагатив шахрая на 27 тисяч 300гривень.

У подібну схему обману потрапила 77-річна конотопчанка. Пенсіонерка, не розуміючи суті запропонованих дій по нібито «відновленню» картки, теж власноручно дала доступ до свого рахунку невідомим зловмисникам, в результаті чого залишилась без тринадцяти тисяч гривень.
Нині в поліції за цими фактами відкриті кримінальні провадження за ч.1 ст.190 «Шахрайство» Кримінального кодексу України. Правоохоронці роблять все можливе для викриття зловмисників та повернення втрачених грошових коштів потерпілим. 

Працівники поліції вкотре звертаються до всіх громадян з закликом не довіряти телефонним дзвінкам «представників» банківських установ. Та радять в таких випадках сміливо класти слухавку, і, не марнуючи часу, особисто йти до відділення відповідної установи. 

Пам’ятайте, що інформація з телефонними номерами та адресами установив та організацій, де ви обслуговуєтесь, міститься на квитанціях, банківських картках та інших офіційних документах. Тож скористайтеся ними, і зверніться за консультацією на лінію клієнтської підтримки – оператор вислухає суть запитання та надасть повну і вичерпну відповідь.

Відділ комунікації поліції в Сумській області