Аграріїв оштрафували на 50 тисяч грн за знищене боброве поселення

50 тисяч гривень відшкодували аграрії за знищене боброве поселення.


Наприкінці 2017 року Інспекцією було отримано інформацію від Білопільської районної організації Українського товариства мисливців і рибалок щодо знищення бобрового поселення в районі с. Барило Білопільського району.

З виїздом на місце, державними інспекторами з охорони навколишнього природного середовища було встановлено, що під час збору врожаю кукурудзи ПРАТ «Райз-Максимко» дійсно було зруйновано боброву греблю.

Даний факт є порушенням вимог Законів України «Про охорону навколишнього природного середовища» та «Про тваринний світ». Зокрема, Закон України «Про тваринний світ» передбачає, що об’єкти тваринного світу є також нори, хатки, лігва, мурашники, боброві загати та інше житло і споруди тварин, місця токування, линяння, гніздових колоній птахів, постійних чи тимчасових скупчень тварин, нерестовищ, інші території, що є середовищем їх існування та шляхами міграції, підлягають охороні. А частиною 6 ст. 5 цього Закону встановлено, що об’єкти тваринного світу в Україні знаходяться під охороною держави незалежно від права власності на них.

У зв’язку із вищезазначеним, Інспекцією було розраховано розмір шкоди заподіяної навколишньому природному середовищу внаслідок руйнування бобрової загати, який склав 50 000 грн. Проте, порушником не було добровільно відшкодовано збитків. І лише у вересні 2019 року, після судової тяганини, коли Сумський районний суд ухвалив стягнення збитків, заподіяних навколишньому природному середовищу в розмірі 50 тис. грн., ці збитки були відшкодовані у повному обсязі.