Безпека і благополуччя дитини мають бути пріоритетним для влади, – Микола Клочко

На цьому наголосив голова облдержадміністрації Микола Клочко під час розгляду на апаратній нараді Національної стратегіюї реформування системи інституційного догляду та виховання дітей на 2017-2026 роки, яку схвалив Кабінет Міністрів України у 2017 році


 «Безпека і благополуччя дитини мають бути пріоритетним для влади. На жаль, мені відомі ситуації, коли створювалися заклади для дітей працівників цих закладів, а не для тих дітей, які потребують захисту з боку держави. І ми будемо закінчувати з цим», – прокоментував Микола Клочко. 

Юрій Каліновський розповів: «Стратегія має на меті змінити систему інституційного догляду та виховання дітей на систему, яка забезпечуватиме догляд і виховання дитини у сімейному оточенні. Так, серед основних її принципів пріоритетним є безпека і благополуччя дитини».

За його словами, у Стратегії також зазначено, що сім’я є найкращим середовищем для виховання та розвитку дітей та про важливість залучення дітей до прийняття рішень, які стосуються їхнього життя у майбутньому, а держава лише заохочує та підтримує таке відповідальне батьківство. І особлива увага має приділятися впровадженню системи раннього втручання, інклюзивного навчання та розвитку сімейних форм виховання дітей.

Вікторія Гробова зазначила, що на Сумщині наразі діють 19 освітянських інтернатних закладів, серед яких і Кадетський корпус. Сьогодні у систему таких закладів входять загальноосвітні інтернатні заклади, у яких навчаються діти з сімей, що потребують соціальної допомоги; спеціальні заклади, де перебувають діти із затримкою інтелектуального розвитку – такі заклади будуть реорганізовані у соціальні будинки та санаторні школи, де живуть діти з різними формами туберкульозу.