Безробітних на Сумщині збільшилося майже на 30%

На Сумщині протягом січня-березня цього року відбулося збільшення чисельності зареєстрованих безробітних у порівнянні з січнем-березнем минулого року на 29,7%.


За словами директора обласного центру зайнятості Володимира Підлісного, основними причинами такої ситуації є та реальність, що значно збільшилася частка звільнених з підприємств, робота яких носить сезонний характер. Якщо раніше підприємства різної форми власності звільняли щороку своїх працівників, як правило, у листопаді-грудні, то нинішнього – у січні-березні. Приміром, «Михайлівські вогнетриви», що в Краснопільському районі, мають сезонний характер виробництва. Торік підприємство у січні-березні звільнило 10 осіб, а цього року в цей же період – 105.

Водночас відчутне звільнення працівників відбулося на ПАТ «Сумське НВО» через заборгованість по виплаті заробітної плати (у січні-березні п.р. зареєстровано 236 безробітних), Глухівському ТОВ НВФ «Модуль» через відсутність замовлень (72 безробітних).

Лави безробітних в області поповнилися через скорочення чисельності фахівців у відділах освіти міськрад та райдержадміністрацій, Управлінні державної пенітенціарної служби України та Державної інспекції сільського господарства в області, філії управління магістральних газопроводів «Київтрансгаз», ПАТ «Укртрансгаз», філії «Конотопський молзавод» тощо.

Багато звільнених найманих працівників від фізичних-осіб підприємців теж прийшли до центру зайнятості на облік, аби отримувати від держави допомогу. Таких зареєстровано 1623 чоловіки. 

326 осіб, які ще недавно займалися підприємництвом а тепер скасували власну справу, теж стали безробітними.

Вдвічі збільшилась чисельність учасників АТО, які зареєструвалися у центрах зайнятості, – з 67 до 134 осіб.

У березні 2017 року чисельність осіб, яким було надано статус безробітного, збільшилась у порівнянні з березнем минулого року на 28,5% (501 особа). На збільшення зареєстрованого ринку праці вплинуло, зокрема, скорочення осіб, які займалися підприємницькою діяльністю та наймали працівників.