Більш за все Сумщині не вистачає кваліфікованих кадрів з інструментом та робітників з обслуговування технологічного обладнання

Упродовж січня-листопада 2018р. статус безробітного у центрах зайнятості Сумщини отримали 26,2 тис. осіб. За цей період за сприяння Держслужби зайнятості працевлаштовано 13,6 тис. осіб. Про це повідомляє обласне управління статистики.


Найбільше працевлаштованих у м.Суми, Конотопському, Шосткинському та Лебединському районах. Крім того, 9,4 тис. осіб проходили профнавчання, брали участь у громадських роботах та роботах тимчасового характеру.

На кінець листопада поточного року на обліку залишалося 13,9 тис. безробітних осіб, з яких 29% – це молодь у віці до 35 років. Водночас, у базі вакансій налічувалося 1,7 тис. вільних робочих місць. Кожна четверта вакансія передбачалася для кваліфікованих робітників з інструментом, кожна п’ята – для робітників з обслуговування, експлуатації та контролювання за роботою технологічного обладнання та машин, кожна восьма – для найпростіших професій або професіоналів, кожна дев’ята – для фахівців, кожна десята – для працівників сфери торгівлі та послуг.

Допомогу по безробіттю на кінець листопада 2018р. отримували 10,6 тис. осіб. Середній розмір допомоги у листопаді становив 2345 грн проти 2001 грн – у листопаді минулого року.