Більше мільйона гривень штрафів накладено Сумською митницею ДФС на безвідповідальних водіїв

Сумською митницею ДФС з початку року зафіксовано 147 випадків виявлення транспортних засобів, що були ввезені громадянами на митну територію України з порушенням строку транзитного перевезення.


За словами в.о. начальника Сумської митниці ДФС Олександра Щуцького, систематичне порушення законодавства, як для резидентів, так і нерезидентів країни, досить часто зустрічається на митниці, особливо коли це стосується ввезення авто. Громадяни часто забувають про своє зобов’язання перед митними органами, що тягне суттєве грошове стягнення.

Згідно встановлених відповідностей визначених статтею 481 Митного кодексу України за перевищення встановленого строку тимчасового переміщення товарів, транспортних засобів на порушників чекає штраф:  перевищення строку не більш ніж на 3 доби – 50 неоподаткованих мінімумів (850 грн), від 3 до 10 діб –  300 неоподаткованих мінімумів (5 100 грн), більше 10 діб – 1000 неоподаткованих мінімумів (17 000 грн)

Так, Сумською митницею ДФС накладено на порушників близько 1 млн.135 тис. гривень штрафів.

Також митниця на постійній основі здійснює заходи щодо виявлення авто, що  ввезені громадянами на Україну з порушенням строку транзитного перевезення та встановлення громадян, які ухиляються від сплати митних платежів при використанні транспортних засобів, що були тимчасово ввезені на митну територію України.   Ці дії проводяться на території області як самостійно в пунктах пропуску, так і спільно з підрозділами Національної поліції в Сумській області та м. Суми відповідно до планів взаємодії.

За результатами спільних заходів Сумською митницею ДФС розпочато 3 справи щодо перевищення строку доставки товарів до митного органу призначення, 3 справи – перевищення строку тимчасового ввезення товарів та  справа за ознаками дій спрямованих на неправомірне звільнення від сплати митних платежів.