Блокування маршруток “Суми-Київ” Східним корпусом продовжується

Сьогодні з самого ранку в Сумах на мирну акцію протесту вийшли перевізники. Вони обурені діями ГО «Військово-патріотична організація «Східний корпус», яка вчора заблокувала виїзди маршруткам «Суми-Київ» із обласного центру.


Як повідомив керівник обласного осередку Східного корпусу Денис Сокур, на ім’я їх організації надійшли скарги жителів Сум, що неодноразово водії створювали конфліктні ситуації, були напідпитку під час шляху, не мають відповідних дозвільних документів на перевезення пасажирів. Саме тому активісти звернулися до Управління «Укртрансбезпеки» в Сумській області, де підтвердили, що поїздки до Києва мікроавтобусами з Сум є незаконними.

Насправді, рейдові перевірки Управління спільно зі Східним корпусом проводяться вже не вперше, але вчора вони набули розголосу через сутички між громадськими активістами та перевізниками. 

Начальник Управління «Укртрансбезпеки» в Сумській області Іван Сулима наголосив, що ці перевезення не мають нічого спільного з ліцензіями і підприємці здійснюють свою діяльність абсолютно незаконно.

Перший заступник голови ОДА Олександр Марченко також зазначив, що ця проблема піднімається вже не вперше. І перевізники обіцяли, що приведуть свої документи у відповідність до чинного законодавства та в подальшому такі рейси будуть мати характер нерегулярних перевезень. Втім усе залишилося без змін.

«На сьогоднішній день керівництво області розцінює діяльність підприємців незаконною. Наша принципова позиція – розглянути проблему в правовій площині, чим ми і займаємося», – заявив Олександр Марченко.

Денис Сокур повідомив, що сьогодні також відбувається блокування мікроавтобусів. «Ми будемо стояти і сьогодні, і завтра, і післязавтра. Доти, доки місцева влада не збереться на круглий стіл і не введе пасажироперевезення в Сумах в рамки закону».