Боржникам по аліментах відмовляють у відчуженні майна

Мешканець Глухівщини легковажно ставився до рішення суду, що зобов’язувало його щомісячно сплачувати кошти на утримання двох дітей. Не хвилюючись про буденні потреби синів, чоловік повністю занурився у власні справи.


«Маючи намір переоформити нерухоме майно, батько почав підготовку до здійснення даної юридичної операції. Дізнавшись від знайомих про те, що неплатників аліментів вносять до Єдиного реєстру боржників https://erb.minjust.gov.ua/, глухівчанин одразу згадав про суму неперерахованих коштів своїй родині. Адже, неплатник, який потрапив до цієї бази, не зможе укласти будь-яку угоду з відчуження майна», – розповіла керівник юстиції Сумщини Ірина Свистун.

Очільниця додала, що відповідно до чинного законодавства, нотаріуси чи інші державні реєстратори перед здійсненням угод з відчуження майна зобов’язані спочатку перевірити інформацію з Єдиного реєстру боржників. У разі, якщо особа, котра звернулась до нотаріуса (реєстратора), значиться у цьому реєстрі, нотаріус (реєстратор) відмовляє такому громадянину у здійсненні правочинів.

Розуміючи, що вчасно невиконаний батьківський обов’язок не дозволить жити спокійно, чоловік вирішив зустрітися з державними виконавцями. Сплативши у повному обсязі борг, який сягнув 9 тисяч гривень, батько нарешті зміг укласти нотаріальну угоду.