Будівництво житла може стати одним із драйверів зростання української економіки, – Віктор Бондар

Будівництво житла, реалізація великих інфраструктурних проектів у масштабах держави можуть стати драйверами зростання української економіки найближчими роками.


Про це під час відвідування нового перспективного мікрорайону ЖК «Еспланада» в Сумах заявив співголова депутатської групи «Партія «Відродження» Віктор Бондар.  За його словами, інфраструктура цього комплексу – приклад висококласного проекту, який забудовник реалізує без допомоги держави.

«У даному випадку будуються не просто житлові будинки – тут, на 15 гектарах території, будуть свої паркінги, розв’язки. А нагорі залишаються дитячі майданчики, простір із ландшафтним дизайном, все для того, щоб люди могли комфортно жити. Це приклад класного проекту», – сказав Бондар.

Голова Сумської обласної організації Партії «Відродження» Юрій Чмирь нагадав, що цей важливий для Сум проект погоджували ще у 2012 році, за його губернаторства, – саме тоді відбулися підготовчі роботи. І вже зараз 7 років сумчани мають декілька тисяч житлових квадратних метрів перспективного проекту «Еспланада».

«Він з’єднає улюблений розважальний комплекс «Лавина» з центром Сум – Майданом Незалежності. Переконаний, через кілька років у сумчан будуть власні Єлисейські поля, адже інфраструктура передбачає широку озеленену пішохідну зону», — зазначив Юрій Чмирь.

На переконання Віктора Бондаря, пожвавлення ринку будівництва житла в Україні стимулюватиме зростання економіки. «На першому плані повинні бути промисловість, будівництво, транспорт, енергетика. Почне це працювати – вся країна стане на ноги. Ці базові принципи закладені в програмі Партії «Відродження», про це вже не перший рік я говорю в парламенті. Тільки коли запрацює українська економіка, будуть робочі місця, молодь повернеться. І тоді навколо кожного обласного міста щороку будуватимуть 2-3 таких мікрорайони», – сказав Віктор Бондар.

Народний депутат підкреслив, що сьогодні українська влада не думає про майбутнє, а проводить політику непродуманих позик і «проїдання» бюджетних коштів. «Держава нічим сьогодні не допомагає. У будь-якому державному банку із задоволенням кредитують покупку імпортної побутової техніки, імпортних автомобілів – усього того, що з країни забирає валюту. Але вони чомусь не кредитують житло, не дають довгі кредити для молоді. Така модель не працює», – підкреслив Бондар.