Булінг замість навчання? Що відбувається в ліцеї-інтернаті «Кадетський корпус»

У соцмережах шириться відео, на якому юнак у формі наносить сильні удари в обличчя іншому хлопцю https://www.instagram.com/p/CHugjFbByjh/?igshid=69nfpdb956m4.


Що могло спричинити конфлікт та чим викликана така агресія поки достеменно не відомо. Проте з відео видно, що шеврон на рукаві нападника має приналежність до Державної прикордонної служби України. Як вдалося встановити, подія могла статися в Сумах в Державному ліцеї-інтернат з посиленою військово-фізичною підготовкою «Кадетський корпус» ім. І. Г. Харитоненка.

Цей освітній заклад готує юнаків до подальшої військової служби. З 2019 року він входить до сфери управління Державної прикордонної служби України, а раніше підпорядковувався Міністерству освіти. Чому керівництво ліцею допускає таку поведінку серед учнів і чому не контролюється їх навчальний процес? Кого і як вони насправді виховують? Обурює також відношення інших учасників бійки, які підбурюють до агресії та знімаючи процес на відео заливаються сміхом. Така поведінка юнаків наштовхує на думки, що подібне – не поодиноке явище. Лише завдячуючи одному хлопцю вдалося відтягнути нападника, що можливо уберегло він непоправних наслідків.

Вже є непоодинокі думки, що керівництву Державної прикордонної служби та уповноважених з прав дітей варто б провести ретельну перевірку подібних фактів та упущень у підготовці юнаків. В навчальному закладі не повинно бути таких відносин та принижень, там мають готуватися вмотивовані майбутні захисники нашої держави, і в цьому напрямку відповідальність лежить на керівництві та педагогічному колективі закладу.

Навколо ліцею не один рік виникають скандали, особливо щодо порушень і зловживань стосовно грошових поборів з батьків. Крім того, кілька років тому батьки ліцеїстів зверталися до журналістів, аби розповісти про влаштовану в Кадетському корпусі дідовщину. Тоді в психологічному тиску на юнаків звинувачували офіцерів. Керівництво ліцею-інтернату всі закиди на свою адресу – відкидало http://sts.sumy.ua/publication/skandal-z-kadetskim-korpusom-u-sumah-2.html