Бюджет – студентам:  вже повернуто 830 тисяч гривень податкової знижки

З початку року до Державної податкової інспекції у м. Сумах звернулося 702 мешканця обласного центру з метою реалізації права отримання податкової знижки на навчання. На сьогоднішній день батькам студентів – контрактників держава компенсувала 830 тисяч гривень понесених витрат на навчання.


В податковій інспекції нагадують, що громадяни України, які являються платниками податку на доходи фізичних осіб і які у 2015 році сплачували за особисте навчання або навчання члена своєї сім’ї першого ступеня споріднення, мають право на податкову знижку. Зазначені громадяни можуть повернути з бюджету суму витрачених коштів за навчання, яка не може перевищувати суму більш 15% отриманого доходу.

Для отримання податкової знижки необхідно до 31 грудня 2016 року надати до органу ДФС за місцем проживання річну податкову декларацію про майновий стан і доходи та пакет документів, що підтверджує понесені витрати на навчання.

Для спрощення процедури подання декларації, ви можете скористатися сервісом "Декларування oн-лайн" на веб-порталі Державної фіскальної служби. Сервіс дозволяє заповнити декларацію про майновий стан та отримані доходи в режимі реального часу.

Загалом, з початку року реалізувати своє право на податкову знижку виявили 1010 мешканців  Сум, які задекларували загальний дохід в сумі 52 мільйони 873 тисячі гривень. На даний час всі вони вже отримали з бюджету податкової знижки в сумі 1 мільйон 438 тисяч гривень. Варто зазначити, що із загальної кількості сумчан – 70 % складають громадяни, які в минулому році здійснювали витрати по навчанню.