Через борги сумчанам відключають газ

За місяць зросли борги за газ жителів Сумщини, що не оформили субсидії.


З початком опалювального періоду значно погіршився рівень розрахунків за спожитий природний газ серед клієнтів ТОВ «Сумигаз Збут». Особливо це стосується споживачів, які ще не оформили субсидії – їх заборгованість сягнула майже 50 млн грн. Тому, щоб припинити зростання заборгованості лише в листопаді припинено газопостачання 30 боржникам.

Наприкінці жовтня борг мешканців Сумщини, які не оформили субсидії, складав близько 50 млн грн.

«Рекомендуємо споживачам не накопичувати боргів, адже з прийдешнім похолоданням обсяги споживання газу знову зростуть і в подальшому буде ще важче розрахуватися за енергоносії», – радить директор ТОВ «Сумигаз Збут» Олена Руденко.

Родинам, які не мають можливості оплатити за газ, необхідно звернутися до органів соціального захисту населення за місцем проживання та оформити субсидію. Органи соціального захисту наголошують, що наявність заборгованості з оплати за житлово-комунальні послуги не є причиною для відмови в призначенні субсидії.

Споживачі, які не розраховуються вчасно за спожитий газ, ставлять під загрозу не тільки газозабезпечення свого помешкання, а й забезпечення газом області в цілому. Тому що низький рівень розрахунків споживачів перешкоджає придбанню необхідних обсягів газу для безперебійного газопостачання.

Наразі «Сумигаз Збут» змушений вдаватися до крайніх заходів – відключення споживачів від газу, у зв’язку з тим, що борги за газопостачання зростають. Більшість боржників не йдуть на конструктивний діалог та звертаються у компанію лише після того, як газопостачання припиняється.

З початку року 1713 боржникам припинили газопостачання з метою недопущення подальшого зростання заборгованості за спожитий природний газ, що може призвести до зриву опалювального періоду

Відновлення газопостачання можливе лише за умови стовідсоткового погашення боргу, а також сплати вартості робіт за відновлення газопостачання, сума якого складає в межах 500 гривень.