Через неуважність батьків діти потрапили до реанімації

До реанімаційного відділення обласної дитячої лікарні протягом однієї доби потрапило п‘ятеро малюків: четверо отруїлися медичними препаратами, один – побутовою хімією. Ще один хлопчик зазнав опіків, випадково перекинувши на себе чашку з окропом.


Так, маленький сумчанин переплутав цукерки з пігулками валідолу, і в результаті опинився на лікарняному ліжку. Того ж дня за медичною допомогою звернулись батьки п‘ятирічної дівчинки, яка отруїлась, з‘ївши надмірну кількість «аскорбінки». Ще двоє півсторарічних малят госпіталізовані до лікарні: один отруївся дезінфікуючим засобом, інший випадково «спробував» побутової хімії. Ще один семирічний хлопчик доставлений до медичного закладу з діагнозом «термічний опік пахової ділянки». Як з‘ясувалось, дитина випадково перекинула на себе чашку свіжозавареного чаю, повідомляє сектор комунікацій ГУНП в Сумській області.

Всі ці нещасні випадки стали можливими внаслідок того, що діти залишились без нагляду біля потенційно небезпечних речовин та предметів. Тому правоохоронці вкотре звертаються до дорослих з закликом: не залишайте маленьких дослідників на самоті. Побутову хімію, медикаменти, гострі та ріжучі предмети краще зберігати в недоступному для них місці. Закривайте спеціальними заглушками розетки. Продумайте, де і як краще зберігати побутову техніку, за можливості обладнайте дверцята шафи чи шухляду замком або запорним пристроєм. В тому разі, якщо ви виходите з кімнати чи не користуєтесь більше години телевізором, комп‘ютером або музичним програвачем – від‘єднуйте їх від електромережі. Слідкуйте, щоб до рук малечі не потрапили батарейки. Особливо небезпечні дрібні елементи живлення круглої форми, які діти можуть покласти до рота та легко проковтнути.

Дотримуйтесь цих простих правил, і вам не доведеться картати себе за власну миттєву неуважність та дитячі страждання. Будьте відповідальними та пильними у догляді за своїми дітьми, і нехай вони ростуть здоровими!