Через трагічну ДТП у Білорусі, сумські діти тимчасово невиїзні

Про групові поїздки сумських дітей не може бути й мови, поки відповідні організації не перевірять і не нададуть місцевій владі перелік тих, хто може ними займатися, повідомляє Панорама. Так влада Сум відреагувала на трагічну поїздку місцевих школярів до Польщі.


«Вчора мною було дано доручення припинити всі групові поїздки дітей до повної перевірки транспорту та отримання інформації від патрульної поліції і автомобільної інспекції.  Нам повинні надати перелік підприємств і підприємців, які мають право і технічні можливості перевозити дітей. До цього всі поїздки і екскурсії дітей проводитися не будуть. Навіть у відрядження до Києва спортсмени сьогодні не поїхали», – заявив міський голова Сум Олександр Лисенко на засіданні виконкому перед обговоренням питання літнього оздоровлення дітей.

Як повідомлялося, 13 травня на території Білорусії діти з Сумської області потрапили в ДТП. В результаті одна дитина загинула, шістьох госпіталізовано. 19 сьогодні повернулися на Сумщину.

«Водій, який керував автомобілем, затриманий. Він знаходиться під вартою, з'ясовується питання щодо належного оформлення документів на цей автомобіль – чи була взагалі ліцензія на перевезення. Є сумніви, що належним чином транспортний засіб був оформлений для перевезення пасажирів», – заявив в ефірі телеканалу «112 Україна» уповноважений президента з прав дитини Микола Кулеба.

6 дітей перебувають в Брестській лікарні. Двоє дітей в дуже важкому стані, троє дітей – у важкому, одна дитина – у стані середньої тяжкості. Лікарі поки забороняють будь-яке транспортування. Кулеба прогнозує, що в найближчі два-три тижні їх навряд чи можна буде транспортувати. За його словами, майже всі батьки постраждалих дітей зараз перебувають в Білорусії.