Чергову партію зброї зі сходу виявили поліцейські на Сумщині

Три корпуси до гранат наступального та оборонного типу, дві тротилові шашки, три ручні димові гранати, 40 капсулів детонаторів та близько сотні набоїв до автоматичної зброї виявили та вилучили поліцейські в приватному домогосподарстві 40-річного жителя Липоводолинського району.


Як виявилось, чоловік раніше проходив службу в зоні бойових дій на сході України, звідки і привіз це озброєння. За даним фактом в поліції вже відкрито кримінальне провадження, в рамках якого встановлюються всі обставини надходження цієї зброї на Сумщину.

До оперативних співробітників Липоводолинського відділення поліції надійшла інформація від жителів одного з населених пунктів району, що 40-річний місцевий житель може тримати в себе вдома нелегальну зброю. Співробітники поліції вирішили невідкладно перевірити це повідомлення та, отримавши дозвіл слідчого судді на обшук, завітали до його помешкання. І, як виявилось, не дарма. 

В різних господарських будівлях цього домогосподарства вони виявили та вилучили різноманітне сучасне озброєння, на яке власник помешкання не мав жодних дозвільних документів.

«Як пояснив сам власник «арсеналу», він кілька років тому проходив службу в зоні АТО і під час демобілізації прихопив всі ці боєприпаси із собою. А вдома забув про них, – розповідає Олександр Каливод, начальник Липоводолинського відділення поліції. – І згадав про нього лише коли до нього з обшуком навідались правоохоронці».

Наразі все вилучене, в рамках відкритого за ознаками ч.1 ст. 263 КК України кримінального провадження, направлене на експертне дослідження. Ведуться першочергові слідчі дії. В разі підтвердження експертами, що дані боєприпаси є бойовими, їх «забудькуватому» власнику загрожуватиме кримінальна відповідальність у вигляді позбавлення волі на строк від трьох до семи років, повідомляє відділ комунікації поліції Сумської області.