Чоловіки на виробництвах Сумщини травмуються частіше, ніж жінки

У минулому році в області зменшилася кількість випадків загального виробничого та смертельного травматизму. Про це свідчить аналіз стану промислової безпеки на Сумщині, який щорічно проводиться фахівцями Управління Держпраці у Сумській області.


У порівнянні із 2014 роком, коли кількість травмувань на робочому місці становила 121 нещасний випадок, у минулому році ця цифра зменшилася до 114 випадків. Більшість травмованих складають чоловіки, а найуразливішим для потерпілих виявився вік 50-60 років. Згідно з аналізом, проведеним фахівцями сектору розслідувань нещасних випадків, більш розповсюдженими травмами на робочому місці у минулому році були: переломи кінцівок та струс головного мозку.  

Смертельний травматизм також зазнав корегування у позитивний бік. Торік на підприємствах області загинуло 11 осіб, що на дві людини менше, ніж за аналогічний період 2014 року. За сумною статистикою серед загиблих – 10 чоловіків і одна жінка. Згідно того ж аналізу, «жертвами виробництва», як це недивно, стають більш досвідчені працівники або ж люди у віці – молодь травмується значно менше.

Особливу увагу фахівці Управління Держпраці у Сумській області радять керівникам підприємств звернути на проходження обов’язкових медичних оглядів їх працівниками, а також психофізіологічних експертиз. У минулому році зафіксовано 22 випадки смерті на робочому місці, які пов’язані не з виробничими факторами, а з раптовим погіршенням стану здоров’я (інфаркти, інсульти тощо). За гендерним розмежуванням це: 19 чоловіків і 3 жінки, переважна більшість з яких передпенсійного віку.