Чотирилапі вихованці сумчан стали срібними призерами кінологічного чемпіонату

У Сумах відбувся відкритий Чемпіонат юних кінологів. За звання найкращого боролися не лише юні сумчани, а й молоді люди з Київської, Кіровоградської, Харківської, Дніпропетровської, Черкаської, Одеської, Запорізької та Чернігівської областей. Десять команд, майже тридцять учасників воліли взяти першість у кількох видах змагань – подолання смуги перешкод, загальний курс слухняності та захист господаря.


Відкрив чемпіонат юних кінологів заступник начальника ГУНП області Олег Кузмінков. Він зазначив, що змагання започатковані за ініціативи керівництва Головного управління поліції області та проходять за сприяння керівництва Сумської ОДА, управління молоді та спорту СОДА, Сумського обласного центру собаківництва «Кінологічної спілки України» та Сумського Національного аграрного університету. 

Перед змаганнями настоятель церкви Святого Валентина отець Миколай провів короткий молебень та освятив учасників чемпіонату.

На суд поважної суддівської колегії, до складу якої увійшли досвідчені працівники поліції та провідні спеціалісти у галузі зоотехнії та кінології, юні кінологи-аматори представили своїх вихованців різних порід і різного віку.

Німецькі вівчарки й доберман-пінчери, біглі й такси, спаніелі й парсол-расел-тер‘єри, і навіть одна безпородна собака демонстрували свої здібності та навички у подоланні смуги перешкод, загального курсу слухняності та захисті господаря від нападника. Чисельні глядачі гаряче вболівали за своїх улюбленців, особливою їх увагою і прихильністю користувались собаки «малих» порід.

Проте, найбільш гучними оплесками вони вітали виступ наймолодшої учасниці змагань, 5-річної Лізи Шинкарьової, та її вихованця Лафі, що представляли сумську команду юних кінологів.

В результаті командних змагань перше місце вибороли представники Запоріжжя. «Срібло» завоювала команда юних сумчан, третіми стали одесити. В особистих заліках з троєборства призові місці розподілились наступним чином: перше місце посів Михайлов Данило з Запоріжжя, на другому – сумчанка Краснянська Анастасія, на третьому – Костіна Поліна з Одеси (дівчинці 7 років).

Самі ж юні кінологи говорять – Чемпіонат видався цікавим та інформативним. Незважаючи на досить стислі строки підготовки, їм вдалось показати на змаганнях достойні результати. А, окрім того, ще й зустріти нових друзів, зав‘язати нові знайомства, дізнатися нові прийоми роботи з чотирилапими вихованцями.

Після закриття Чемпіонату сумчани ще довго не залишали стадіон – адже працівники поліції Сум розгорнули виставку-експозицію спецтранспорту, зброї та захисного спорядження, яким вони користуються під час несення служби, і малеча мала змогу «приміряти» на себе роль поліцейського. З задоволенням куштували гарячу кашу, котрою щедро пригощала всіх бажаючих поліцейська «польова кухня». І робили чисельні знімки – на згадку про цікаве свято спорту, організоване та проведене сумськими полісменами.

Організатори сподіваються, що Чемпіонат юних кінологів стане традиційним.