Цьогоріч  місцевий бюджет Сум вже отримав майже півмільярда гривень податків

До переліку податків-рекордсменів, що стабільно наповнюють місцеву казну, відносяться:  податок на доходи фізичних осіб (ПДФО), єдиний податок, плата за землю та акцизний податок з реалізації підакцизних товарів у роздрібній мережі.


Лідером по надходженнях до  місцевих бюджетів являється податок на доходи фізичних осіб. З початку 2017 року платниками, які обслуговуються в Державній податковій інспекції у м. Сумах (до їх числа відносяться платники податків Сум, Сумського, Білопільського та Краснопільського районів) сплатили 474,4 мільйонів гривень зазначеного податку. Слід зауважити, що ПДФО стабільно забезпечує місцеві громади бюджетними «вливання» і його частка складає 64,2% в загальній сумі надходжень до місцевої скарбниці.

Другий по вагомості податок – це плата за користування найбільшим багатством України – землею. В цьому році бюджет вже отримав 106,5 мільйонів гривень земельного податку та орендної плати за землю.

Наступним серед лідерів податкових відрахувань є єдиний податок, сума надходжень якого склала 95  мільйонів.

Акцизний податок з реалізації суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів твердо займає четверту позицію. Надходження з початку року становлять 33 мільйони.

Сумські податківці сподіваються, що рекордні суми сплачених податків обов’язково сприятимуть підвищенню соціально-економічного розвитку регіону та прискорять розв’язання невідкладних соціальних проблем місцевої громади.