Cумський бюджет отримав майже 65 тисяч «туристичних» гривень

Суми – місто зі своєю неповторною історією, своєрідністю та краєвидами. Його недарма звуть перлиною Слобожанського краю. Архітектурне обличчя рідного міста вирізняється оригінальністю з-поміж інших обласних центрів України та завжди приваблює туристів.


Упродовж чотирьох місяців цього року туристичний збір поповнив місцеву скарбницю Сум  64,3 тисячами гривень. Сума сплати на 18,2 тисяч гривень перевищила бюджетні надходження аналогічного періоду минулого року (на 40%), – інформують в Державній податковій інспекції у м.Сумах.

В інспекції нагадують, що відповідно до положень Податкового кодексу України, платниками збору є громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які прибувають на територію адміністративно-територіальної одиниці, на якій діє рішення сільської, селищної та міської ради про встановлення туристичного збору,і які отримують послуги з тимчасового проживання (ночівлі) із зобов’язанням залишити місце перебування в зазначений строк.

Податкові агенти справляють збір під час надання послуг, пов’язаних з тимчасовим проживанням (ночівлею). Ставка збору складає 1 відсоток  вартості проживання (за вирахуванням податку на додану вартість) і до вартості не включаються харчування та інші послуги.