ЦВК відмінила вибори на Сумщині

Правда, на сьогоднішній день це стосується лише виборів до ОТГ, які на Сумщині мали відбутися 23 грудня. Виборці повинні були обирати голів та депутатів до Путивльської міської, Білопільської міської, Річківської сільської та Синівської сільської ОТГ.


29 листопада відбулось чергове засідання Центральної виборчої комісії, яке провела Голова Комісії Тетяна Сліпачук.

Комісія розглянула деякі питання організації підготовки та проведення місцевих виборів в окремих регіонах України, в яких введено воєнний стан: у Вінницькій, Луганській, Миколаївській, Одеській, Сумській, Харківській, Чернігівській, а також Донецькій, Запорізькій, Херсонській областях та внутрішніх водах України Азово-Керченської акваторії.

Відповідно до частини першої статті 19 Закону України “Про правовий режим воєнного стану” в умовах воєнного стану забороняється проведення виборів Президента України, а також виборів до Верховної Ради України, Верховної Ради АР Крим і органів місцевого самоврядування.

У зв’язку з цим Комісія звернула увагу суб’єктів та інших учасників виборчого процесу місцевих виборів, що проводяться в областях, у яких введено воєнний стан, на неухильне дотримання вимог частини першої статті 19 Закону України “Про правовий режим воєнного стану” щодо заборони проведення виборів.

При цьому визначено, що питання призначення місцевих виборів у вказаних областях вирішуватиметься суб’єктами їх призначення в порядку, визначеному законодавством України, після припинення чи скасування воєнного стану.

Джерело: http://www.cvk.gov.ua/news/news_29112018.htm