Декомунізовані пам’ятники звозять в музей тоталітаризму до Спадщанського лісу (ФОТО)

В історико-культурному заповіднику "Спадщанський ліс" знайшли собі пристанище декомунізовані пам'ятники радянських часів.


Відтепер це – музей тоталітаризму та комуністичної епохи. Під нього навіть виділили півтора гектара землі Спадщанського лісу.

Сюди звозять, але поки ще не встановлюють, окрім одного повністю вцілілого пам'ятника Леніну, й інші бюсти вождю пролетаріату, Йосипу Сталіну, Карлу Марксу, комсомольцям тощо. Спеціалісти нарахували тільки 25 бюстів Ульянову.

10-метровий бронзовий Ленін – перший експонат майбутнього музею. Раніше вождь красувався на центральній площі Путивля. Звідти його, декомунізованого, як і ще три десятки експонатів, перевезли у Спадщанський ліс. Тепер зберігатимуть для нащадків, як пам'ятки мистецтва.

Радянські артифакти почав збирати  старший науковий співробітник Путивльського історико-культурного заповідника Борис Кірбаба. У свої часи він був піонером та секретарем райкому.

Говорить, що пам'ятник Кірову знайшли на смітнику у Білопільському районі, пам'ятник Сталіну – у господарстві лісника. Бюсти героям-комсомольцям привезли з центрального кладовища Сум, де вони були встановлені до минулого року.

Подейкують, що у світі лише два подібних музеї "відслуживших" пам'ятників – у Будапешті та Берліні. Такі коллекції, періода соціалізму, дуже цінні і за ними, говорять, полюють мистецтвознавці.