Депутати ініціюватимуть виділення коштів з обласного бюджету на закупівлю інсуліну для хворих цукровим діабетом

Про це в ефірі телеканалу АТВ заявив голова фракції Опозиційного блоку в Сумській обласній раді Олександр Стрельченко.


«Дуже багато звернень надходить до наших приймалень, люди звертаються на депутатських прийомах з проханням вирішити проблему забезпечення хворих на цукровий діабет життєво важливим для них інсуліном, – каже політик. – Люди у відчаї. Вони бідкаються: як можна отримувати пенсію за інвалідністю 1450 грн, а платити за інсулін 2500 грн? І питають: як виживати? Діабетики вимагають відновити програму, за якою вони мали б можливість, як і раніше, отримувати ліки безкоштовно».

За словами директора Департаменту фінансів Сумської ОДА Олени Батраченко область отримала менше третини необхідних коштів – 16,5 млн грн, а неодноразові звернення до Міністерства охорони здоров’я щодо збільшення фінансування на закупівлю інсуліну, результатів не дали. Там відповідають, що коштів з держави не буде, треба місцевим бюджетам самостійно забезпечувати ці видатки.

«Сьогодні на Сумщині 5 147 жителів, яким потрібен інсулін. Якщо його не ввести в організм два рази на день, людина може впасти в кому. І що відповідає нинішня влада? Коштів для безкоштовної видачі ліків людям, які їх потребують, катастрофічно не вистачає! Вибачте, на мільйонні премії в державних, ще раз підкреслюю, – в державних установах, вистачає, а для хворих людей ні!? Питання: навіщо така влада?», – обурюється Олександр Стрельченко.

Він запевняє, що це питання його фракція не залишить поза увагою і вже на найближчій сесії ініціюватиме закупівлю інсуліну за кошти обласного бюджету. «Головне для нас – зберегти здоров'я жителів області. Але на наступних виборах населення повинно подумати над тим, яке керівництво країною їх влаштовує: те, яке веде до геноциду, чи те, яке хоче миру, відновлення економіки і процвітання України», – резюмував політик.