Депутати облради звернулися до Президента, аби у Сумщини не відбирали кошти на дорожнє будівництво

Депутати Сумської обласної ради зібралися сьогодні, 11 липня, на сесію обласної ради, аби направити звернення до Президента України, Прем’єр-міністра України щодо недопущення зменшення фінансування з державного бюджету дорожнього будівництва у Сумській області.


За інформацією Служби  автомобільних доріг у Сумській області мова йде про зменшення на 117,5 млн. грн. коштів субвенції Державного бюджету,  передбаченої на ремонт у 2018 році траси Н-07 Київ – Юнаківка (на м. Курськ) на ділянці км 213+260 – км 218 + 320 (загальний обсяг вартості об’єкта 261,886 млн. грн.), на користь інших регіонів.

Обласні обранці вкрай обурені зняттям субвенції, ураховуючи, що Сумщина має 562 км кордону з Росією і останній раз кошти на ремонт доріг державного значення виділялися області ще у 2006-2007 роках. Окрім того, негативним чинником суспільно-політичної ситуації як в області, так і в Україні в цілому, вважають депутати, є різниця у соціально-економічному розвитку прикордонних регіонів України та сусідньої держави, особливо – стан мережі автомобільних доріг загальнодержавного користування.

Серед причин відмови у коштах, начебто, той факт, що немає проектної документації. Але тендер на ремонт об’єкту був оголошений ще у лютому цього року та на початок липня було призначено проведення торгів. Тому говорити про відсутність проектної документації немає підстав. Проте, через відхилення тендерної пропозиції одного з учасників та подання ним скарги до Антимонопольного комітету України, процедура проведення аукціону призупинена до кінця липня.

У цьому аспекті обласні депутати вирішили направити ще одне звернення. На цей раз – до Генерального прокурора України, директора Національного антикорупційного бюро України, Міністра внутрішніх справ України, та голови СБ України з проханням в межах повноважень внести відомості до ЄРДР та розпочати досудове розслідування за фактом можливих корупційних та шахрайських дій з використанням підроблених документів посадовими особами ПП «Полтавабудцентр», яке відхилило конкурсну пропозицію.

Депутати обидва звернення підтримали одноголосно.

Підсумовуючи голосування, Володимир Токар зазначив, що Сумська область є шостою за показниками використання бюджетних коштів на ремонт доріг та використала 41% від наданих коштів. «В умовах непростої політичної ситуації, враховуючи сусідство з РФ, безпідставне зняття коштів є злочином проти мешканців регіону», – вважає голова обласної ради.

Володимир Токар взяв ситуацію під особистий контроль. Він пообіцяв, що вони з головою ОДА, народними депутатами, обраними від Сумщини, будуть їхати до Києва і вирішувати питання у вищих владних кабінетах. Також спікер обласного парламенту подякував депутатам за оперативність і одностайність у голосуванні.