Депутати Сум підтримали проект бюджету на 2017 рік

У Сумах депутати під час чергової сесії міськради 21 грудня підтримали проекти міського бюджету та Програми економічного і соціального розвитку м. Суми на 2017 рік.


Перш ніж ухвалити основні документи, за якими місто житиме весь наступний рік, народні обранці заслухали доповідь директора департаменту фінансів, економіки та інвестицій Світлани ЛИПОВОЇ.

Вона прозвітувала про основні напрямки дохідної та видаткової частин міського бюджету 2017 року, повідомляє офіційний сайт міської ради. .

За словами директора департаменту фінансів, економіки та інвестицій, у наступному році до міської скарбниці очікується доходу в сумі 1,8 млрд грн. Щоправда ці показники наразі обраховані без врахування міжбюджетних трансфертів. Планові доходи до Загального та Спеціального фонду мають скласти 1,8 млрд грн. та 75,5 млн грн. відповідно. Разом з тим на 210,4 млн грн. збільшилися показники міського бюджету у порівнянні з показниками 2016 року.

Потому Світлана Липова навела цифри видаткової частини, яка становить 1,8 млрд грн. З них 1,6 млрд грн. – це видатки соціального спрямування: освіта (з урахування фінансування ПТУ), медицина та оплата житлово-комунальних послуг бюджетної сфери.

З усіма пропозиціями депутатів та міського голови основний фінансовий документ Сум на 2017 рік було підтримано 36 голосами.

Очільник обласного центру Олександр ЛИСЕНКО наголосив на тому, що цьогоріч формування проекту міського бюджету розпочалося з 1 жовтня. За цей час його було двічі перераховано у зв’язку із підвищенням розміру мінімальної заробітної плати. Потому відбулися численні планово-бюджетні та депутатські комісії, а згодом і громадські слухання по міському бюджету 2017 року.

«Все це було для того, аби під час грудневої сесії, ми могли ухвалити готовий, збалансований бюджет з врахуванням у ньому всіх пропозицій», – сказав міський голова.

Потому народні обранці перейшли до розгляду Програми економічного і соціального розвитку м. Суми на 2017 рік. Врахувавши тут всі пропозиції, разом із тими, які ввійшли до проекту міського бюджету, за дану Програму проголосували 29 сумських депутатів.