Депутати зобов’язали мера Сум звільнити директора департаменту інфраструктури

Депутати Сумської міської ради підтримали проєкт рішення щодо звільнення директора сумського департаменту інфраструктури міста Олександра Журби. “За” проголосували” 26 депутатів із 35 присутніх на сесії. Про це повідомляє Суспільне.


За звільнення Олександра Журби віддали дев’ять голосів депутати від “Європейської солідарності”, по вісім дали фракції “Слуга народу” та “Опозиційна платформа – За життя”, і один голос був із фракції “Батьківщина”.

У проєкті рішення вказана така причина: “невиконання департаментом інфраструктури міста Сумської міської ради програм реформування і розвитку житлово-комунального господарства міста Суми”.

“По ЖЕКах із боргами, по обірваних ліфтах із загиблими, про провалену ситуацію взагалі з ЖКГ, що ми сьогодні бачимо, давайте про колектори говорити, про сміттєвий полігон – і про все інше, давайте надамо цьому оцінку. Можливо, рада і не має прямих повноважень, але вона може виказати політичну волю, чи задовольняє їх роботи відповідного керівника”, – говорить депутат Сумської міськради фракції “Європейська солідарність” Вадим Акпєров.

Також в проєкті зазначається: “Зобов’язати міського голову Лисенка О. М. у двотижневий термін з моменту прийняття цього рішення звільнити з посади директора департаменту інфраструктури міста”.

Міського голови Олександра Лисенка на сесії 29 вересня не було – він у відпустці до 1 жовтня, сказала речниця міської ради Ольга Семениста. Позицію щодо зобов’язання звільнити підлеглого міського голови озвучив начальник правового управління Олег Чайченко.

“54 ст. закону про місцеве самоврядування і закон про службу в органах місцевого самоврядування, визначає, що це – виняткові повноваження міського голови, і ніхто не може вплинути – зобов’язати. По аналогії – навпаки – як може міський голова розпорядженням зобов’язати депутатів голосувати проти чи за того чи іншого рішення?” – зазначив начальник правового управління Сумської міської ради.

Журба відмовився коментувати рішення депутатів, назвавши їх політичними.