Депутати звернулися до керівників країни стосовно тарифної політики “Сумитеплоенерго”

Обласні депутати звернулися до керівництва країни з проханням втрутитися у врегулювання ситуації, що склалася із встановленням тарифу на 2018 рік на виробництво електричної енергії, теплової енергії на теплоелектроцентралі та погодження інвестиційної програми для ТОВ «Сумитеплоенерго».


Звернення підготували депутати від Опозиційного блоку і зачитав його заступник голови фракції Микола Войтенко.

У документі йдеться про те, що НКРЕКП зобов’язує ліцензіатів повідомляти органи місцевого самоврядування та громадськість про зміну тарифів. Втім протягом серпня 2017 року ТОВ «Сумитеплоенерго» не провело жодного відкритого обговорення щодо перегляду тарифів. Не відбулися відкриті слухання 11, 26 та 30 серпня з вини ТОВ «Сумитеплоенерго», оскільки підприємство навмисно орендувало малі зали, не забезпечувало прозорість та недискримінаційність заходу.

В той же час із засобів масової інформації стало відомо, що були складені фіктивні протоколи на підтвердження начебто проведення відкритих обговорень у зазначені дати, що фактично означає складення неправдивих офіційних документів і внесення до них завідомо неправдивих відомостей, а також є фальсифікацією думки та волі споживачів та громадських організацій.

Насправді підприємство не надало розширених даних, які стали основою для розрахунку тарифів на електричну та теплову енергію: ані детального опису статей витрат, ані підстав для перегляду тарифу, ані інформації про посилення відповідальності ліцензіата за недотримання структури тарифів на виробництво електричної та теплової енергії, ані відомостей про виконання інвестиційної та ремонтної програми, що передує прогнозному тощо.

Такі обставини фактично свідчать про порушення ТОВ «Сумитеплоенерго» процедури відкритих обговорень відповідно до Порядку встановленого НКРЕКП.

Враховуючи численні звернення громадян стосовно різкого падіння рівня життя та зубожіння всіх верств населення у зв’язку з попередніми підвищеннями цін та тарифів, з метою захисту конституційних прав українців на достатній життєвий рівень, а також для уникнення ще більшого зростання соціальної напруги, депутати звернулися до вищого керівництва держави з проханням підтримати звернення і не дати ТОВ «Сумитеплоенерго» обкрадати сумчан.