Директор Косівщинської птахофабрики заявив, що непричетний до смороду у Сумах

Про це йдеться у коментарі директора Косівщинської птахофабрики ТОВ «АВІС – УКРАЇНА» Калашника А.Д. щодо ситуації з неприємним запахом, який відчувався жителями м. Суми протягом минулих вихідних 12-14 жовтня.


«Наразі у засобах масової інформації активно поширюється інформація про те, що за висновками спеціалістів профільних контролюючих державних органів, джерелом  неприємного запаху в м. Суми є Косівщинська птахофабрика ТОВ «АВІС –УКРАЇНА».

До сьогоднішнього дня (до 17.10.2019 р.) до ТОВ «АВІС УКРАЇНА» не зверталися ні усно, ні письмово жодні контролюючі органи з метою з’ясування ситуації щодо причин та джерел виникнення запаху!  Ґрунтуючись лише на припущеннях та не володіючи інформацією про особливості технологічних процесів діяльності птахофабрики, контролюючі державні органи поквапились назвати (на їх суб’єктивну думку) результати господарської діяльності ТОВ «АВІС УКРАЇНА» джерелом  неприємного запаху в м. Суми.

Наголошую, що безпідставною, необґрунтованою та недостовірною є інформація контролюючих органів про те, що ТОВ «АВІС УКРАЇНА» є джерелом неприємного запаху, який відчувався на території м. Суми!

Повідомляю, що ТОВ «АВІС УКРАЇНА» працювало протягом останнього часу та протягом минулих вихідних у звичайному режимі, без відхилень від звичайних регламентованих технологічних процесів, на підприємстві не виникало надзвичайних/«нештатних» ситуацій.

Не відповідає дійсності поширена у ЗМІ інформація про здійснення підприємством масштабних заходів з очищення виробничих приміщень/сховищ від курячого посліду, що начебто спричинило поширення неприємного запаху.

З метою забезпечення нормальної життєдіяльності курей – несучок та для безперебійності виробничого процесу, на підприємстві щоденно здійснюється видалення з виробничих приміщень курячого посліду з подальшим його переміщенням у спеціальні послідосховища для виробництва органічного добрива. Вказані процеси не спричиняють значних концентрацій специфічного запаху у повітрі та не можуть бути причиною та джерелом неприємного запаху, що відчувався на території міста Суми», – йдеться у повідомленні.