Дистанційне навчання, звільнення вчителів, хвороби школярів: з чим українці підійшли до Дня захисту дітей

Влада забула про свою відповідальність перед дітьми. На цьому 1 червня наголосив голова Сумської обласної організації Опозиційної платформи – За життя, депутат обласної ради Олександр Стрельченко, проаналізувавши державну політику у сфері захисту прав дітей.


На думку опозиціонера, влада не просто забула про свою відповідальність перед дітьми, часто діти страждають від її експериментів у медицині та освіті, гуманітарній та соціальній політиці.

«З наступного року влада планує більше використовувати дистанційне навчання, проте до кінця не продумала, як зробити його максимально ефективним. Крім того, є школярі, у яких просто немає Інтернету, хороших комп’ютерів чи смартфонів. За останні три місяці дистанційного навчання значно збільшилася кількість звернень до окуліста – робота за моніторами погіршила зір у багатьох учнів. Все це необхідно враховувати при укладанні навчальних планів», — переконаний Олександр Стрельченко.

Він звернув увагу й на плани влади скоротити частину шкіл і звільнити майже 70 тисяч «зайвих» учителів.

«Такі зобов’язання український уряд прийняв заради отримання траншу МВФ. Президент, який обіцяв вчителям по 4 тисячі доларів зарплати, тепер їх просто звільнить, а діти будуть вимушені сидіти вдома біля комп’ютера!» — констатував опозиціонер.

Не краща, на його думку, ситуація й на місцях.

«На засіданні бюджетної комісії нам повідомили про перерозподіл 3 млн грн на поточні видатки для структурних підрозділів ОДА. Причому ці кошти планували зняти з оздоровлення дітей-чорнобильців і учбово-тренувальних зборів спортсменів! Звісно, що ми не погодили такий перерозподіл коштів», – повідомив Олександр Стрельченко.

Опозиціонер вважає, що за рік своєї роботи нинішня влада довела, що вона абсолютно непрофесійна, не відчуває ні потреб людей, ні проблем країни і не здатна працювати на благо українців. Вона робить все, аби лише догодити західним кредиторам.