Для зміцнення оборони України сумчани сплатили 132 мільйона податку

Військовий збір, названий у народі «оборонним» податком, – це внесок кожного громадянина для матеріальної підтримки обороноздатності української армії.


Упродовж 2017-го року платники, які перебувають на обліку в Державній податковій інспекції у м. Сумах, сплатили 132 мільйона гривень військового збору. У порівнянні з 2016 роком, коли сплата складала 107 мільйонів гривень, надходження зросли на 25 мільйонів гривень, або на 24,3 відсотків.

В інспекції констатують, що позитивна динаміка надходжень є підтвердженням високого рівня відповідальності сумчан та усвідомлення ними важливості перерахування таких коштів на розвиток та модернізацію української армії.

Мешканці області протягом 2017  року спрямували  до бюджету 283 млн. гривень військового збору. Про це повідомив начальник ГУ ДФС у Сумській області Олексій Мазуренко.

За його словами,  в порівнянні з аналогічним періодом минулого року надходження зросли на 27,9 відс., або  61,8 млн. гривень.

«Серед основних чинників зростання відрахувань військового збору є зростання заробітних плат та їх детінізація. Більше того, наші громадяни розуміють важливість цих коштів для нашої армії, а тому сумлінно сплачують їх», – зазначив Олексій Мазуренко.

Корисна інформація: Військовий збір був введений в Україні з серпня 2014 року як додаткове джерело фінансування і підтримки армії, яка виконує завдання в зоні проведення антитерористичної операції.

Була встановлена ставка збору у розмірі 1,5% доходів, що підлягають оподаткуванню.

Платниками військового збору являються фізичні особи – резиденти та нерезиденти, які отримують доходи в Україні. Відповідальними за сплату збору до бюджету є роботодавці, які нараховують доходи у вигляді заробітної плати своїм найманим працівникам.

Увага! Лише платники єдиного податку не сплачують військовий збір, решта податкових агентів є обов’язковими платниками військового збору.