Дмитро Кірюхін: Замість того, щоб повернути заробітчан додому, уряд урізає їхні доходи

Замість того, щоб створювати умови для повернення заробітчан додому, недалекоглядними рішеннями влада виштовхує все більше людей шукати кращої долі за межами країни. При цьому намагається на них ще й зекономити: уряд знову планує скорочувати кількість одержувачів субсидій — тепер за рахунок тих, хто працює за кордоном.

Міністр соцполітики Андрій Рева заявив, що необхідно ввести обов’язкове декларування доходів для заробітчан, а їхнім родинам при оформленні субсидій уже зараз наполегливо рекомендують зізнаватися, скільки грошей надсилають працюючі за кордоном родичі. Тих, хто добровільно не хоче говорити про іноземні доходи, лякають перевірками. При цьому ніхто не «дякує» за те, що гроші, які відправляють заробітчани в Україну, — це суттєвий внесок в розвиток її економіки. Тільки минулого року вони збагатили державу в 5 разів більше, ніж інвестори: сума грошових переказів з-за кордону склала майже 9,3 мільярда доларів, а прямі іноземні інвестиції оцінили тільки в 1,8 мільярда.

Захопившись урізанням субсидїй, уряд не думає про те, як створити нові робочі місця з гідною зарплатою та повернути українців у рідні домівки, говорить депутат Сумської обласної ради від партії «Відродження» Дмитро Кирюхін.

«Офіційна цифра не називається, але заробітчан із Сумщини стає все більше. Їхні ряди поповнюють кваліфіковані працівники, скорочені на заводах, дипломовані випускники вишів, молодь, яка не бачить для себе перспектив ні в рідному місті, ні в країні.

Зверніть увагу, як багато у нас поширюють пропозицій про роботу за кордоном: у транспорті, торговельних центрах, на під’їздах будинків наших людей закликають працювати в Європі, обіцяючи зарплату, як мінімум, у тисячу доларів. З огляду на різницю з реальними доходами і витратами в Сумах, люди погоджуються бути навіть чорноробами.

У Польщі нещодавно представили постер-кампанію «Я українка», в якій наших жінок показали посудомийками, прибиральницями, збирачками ягід… Поява таких плакатів викликала дискусії, жінки відчули себе приниженими — адже виходить, що їх сприймають як обслуговуючий персонал, людей другого сорту і не більше. Ось тільки звинувачувати стали тих, хто на проблему вказав, а не тих, хто несе відповідальність за складну економічну ситуацію в Україні», — відзначив Дмитро Кірюхін.