До кінця року на Сумщині запрацює 13 нових сучасних амбулаторій

Добігає завершення будівництво амбулаторії загальної практики – сімейної медицини в смт. Степанівка, що в Сумському районі. Її планують здати в експлуатацію вже наступного місяця.


«Таке перевтілення від старого ФАПу, який функціонував у селищі раніше, до нової сучасної медамбулаторії, стало можливим завдяки реформі децентралізації. Загалом на Сумщині ми наразі будуємо 13 амбулаторій за проектом «Доступна медицина», – розповів голова Сумської обласної ради Володимир Токар.

«Амбулаторія збудована за всіма сучасними нормами, з автономним опаленням. Зведена вона, як то кажуть, з нуля. Роботи тривали півроку. Її площа – 350 метрів квадратних і розрахована на роботу 3-4 лікарів. Заклад матиме можливість приймати пацієнтів на денному стаціонарі і з такими умовами йому може позаздрити навіть міська лікарня», – каже начальник управління капітального будівництва облдержадміністрації Анатолій Ворожко.

Загалом, за його словами, на Сумщині буде 6 великих амбулаторій, розрахованих на 3-4 лікарів, подібні Степанівській. І 7 – для роботи 2 лікарів, площею 234 метри квадратних.

Дві амбулаторії – Степанівська і Бездрицька розпочнуть приймати перших пацієнтів уже в серпні. Ще по п’ять будуть здані в експлуатацію у вересні та жовтні, а одна амбулаторія у Чернечій Слободі – до кінця року. Там поки що зроблена лише проектна документація і оголошений тендер. Але, запевняють, до нового року все встигнуть зробити.

Володимир Токар розповів, що на Степанівську амбулаторію витрачено 8 млн грн державної субвенції, ще 1 млн 200 тисяч грн надала ОТГ. Усі інші амбулаторії будуються за таким же принципом, коли 90% грошей надає держава, інші кошти – від громади.

«Відповідно до закону України про розвиток медицини в сільській місцевості, крім будівництва амбулаторій, вже придбані і вручені громадам Сумщини нові автомобілі для сімейних лікарів, – розказав начальник управління охорони здоров’я Сумської ОДА Сергій Бутенко. – На них кошти були також надані державним бюджетом. Ми провели тендер і вже придбано 13 автомобілів. Зараз триває тендерна процедура по закупівлі ще 2 автомобілів для Постольнянської і Хотінської амбулаторій. Крім того, Мінрегіон підписав наказ, згідно з яким були виділені кошти на придбання обладнання для телемедицини. Один такий набір вартує 110 тисяч грн і вони будуть закуплені для 167 амбулаторій в області».

Джерело: sorada.gov.ua