До початку нового навчального року Сумщина отримає 29 шкільних автобусів

«У питанні створення опорних шкіл та забезпеченні підвезення до них учнів особливо має бути активною районна та місцева влада»,  наголосив під час засідання колегії облдержадміністрації очільник області Микола Клочко.


Як поінформувала голову облдержадміністрації та учасників засідання керывник Департаменту освіти і науки облдержадміністрації Олена Попова, до 1 вересня Сумщина має отримати 29 шкільних автобусів. 5 із них – на умовах повного державного фінансування і 24 – на умовах співфінансування. Найбільше, а саме 5 шкільних автобусів, поїде у Сумський район, в Охтирський – 4, Буринський –2, Краснопільський, Лебединський, Липоводолинський по 1.

«У цьому питанні, як і в питаннях щодо створення опорних шкіл, багато залежить від активності місцевої влади, – підкреслив Микола Клочко. – Адже у минулому році районам було запропоновано ці автобуси на умовах співфінансування і всі, хто хотів їх отримати, виділили кошти і до 1 вересня будуть з автобусами. Наприклад, я вважаю, що дуже мудро вчинив Сумський район. Тим більше що там найактивніше сьогодні йдуть процеси децентралізації».

Голова облдержадміністрації доручив Департаменту освіти і науки більш активно співпрацювати з керівниками міст і районів, щоб в цьому році вони могли скористатися субвенцією на закупівлю автобусів та передбачити кошти для співфінансування у своїх бюджетах.