До Ради внесено законопроект про списання всіх боргів українців по ЖКГ

Народні депутати від “Опозиційної платформи – За життя” Юрій Бойко, Вадим Рабинович і Наталія Королевська внесли в парламент законопроект №9527 “Про списання заборгованості населення за поставку природного газу, централізоване опалення та постачання гарячої води, постачання електричної енергії, яка склалася станом на 1 січня 2019 року”.


Цей законопроект передбачає повне списання боргів за житлово-комунальне господарство громадянам України, передає прес-служба політсили.

“У період 2014-2018 рр. тариф на газ для населення в Україні зріс на 1080%, на гаряче водопостачання – на 560%, на опалення – на 1240%, на електроенергію – на 221,4%. При цьому, середньомісячна заробітна плата зросла за відповідний період лише на 171,5%. Це призвело до більш ніж 4-кратного збільшення заборгованості населення за житлово-комунальні послуги – до 55,6 млрд грн. “, – йдеться в законопроекті.

Як наголошується в пояснювальній записці, “списання заборгованості населення перед відповідними суб’єктами господарювання, що здійснюють постачання природного газу для потреб побутових споживачів, а також централізованого опалення і постачання гарячої води, здійснюється шляхом взаємозаліку за спожитий природний газ перед” Нафтогазом “. Списання заборгованості населення за спожиту електроенергію здійснюється за рахунок коштів Державного бюджету “.

Раніше Юрій Бойко разом з колегами подав законопроект №9403, який передбачає встановлення граничної ціни на газ для всіх категорій споживачів – вона не повинна перевищувати 4 900 гривень за тисячу кубометрів (зараз для населення вона складає 8,5 тисяч гривень).