До Сум Благодатний вогонь доставили опівночі

Щороку увесь світ спостерігає за дивом сходження Благодатного вогню, що виноситься з Гробу Господнього на особливому богослужінні, яке здійснюється щорічно у Велику суботу, напередодні православного Великодня в Храмі Воскресіння Христового в Єрусалимі. Винос Святого Світла символізує вихід з Гробу Світла Істинного, тобто воскреслого Ісуса Христа.


Цей вогонь із Єрусалиму літаком доставляють у всі країни світу, де сповідують православ’я. Не є виключенням і Україна.

Ввечері в суботу, 7 квітня, делегація Української Православної Церкви спецрейсом з Єрусалима доставила православним України Благодатний вогонь. Це сталося завдяки допомозі і участі народного депутата Вадима Новинського. Очолював делегацію митрополит Бориспільський і Броварський Антоній.

У міжнародному аеропорту «Бориспіль» Благодатний вогонь прийняли священнослужителі, які розповсюдять його по всім єпархіям і храмам України.

До цієї важливої події долучилася в Борисполі і делегація Сумської області на чолі з депутатами обласної та міської ради. На Сумщину Благодатний вогонь був доставлений уже опівночі.

«Ми вирішили сумської делегацією приєднатися до цієї священної події і зустріти вогонь в Борисполі, аби доставити його на Сумщину. Відразу – в Спасо-Преображенський собор, а потім в інші храми області. Там кожна віруюча людина зможе запалити свічки від Благодатного вогню, щоб скріпити і підтвердити свою віру в Христа і відчути ту радість, яка відбулася на Святій Землі. Хочеться сподіватися, що цей Благодатний вогонь принесе Україні мир і благополуччя, про який так мріють всі жителі країни. Зі святом усіх сумчан! Христос Воскрес!», – звернувся голова фракції Опозиційного блоку в Сумській обласній раді Олександр Стрельченко.

 «Я думаю, що віруюча людина завжди повинна сподіватися на милість Божу, тому що ніхто нас так не любить, як Господь. Він нас милує, шкодує, прощає нам багато наших помилок і посилає багато-багато радості. Сходження Благодатного вогню для кожного з нас – найбільша радість. І цією радістю ми хочемо поділитися з нашими земляками, з дорогими сумчанами», – сказав керівник сумських міських опозиціонерів Ігор Перепека.

 

Після спільної молитви у Спасо-Преображенському соборі за мир, єдність і Божий захист Сумщини та всієї України, Святий вогонь був розданий всім, хто прийшов цієї ночі на службу, та переданий у всі храми Сумсько-Охтирської єпархії.