До Сум завітав другий секретар – консул з політичних питань Посольства США

2-й секретар – консул з політичних питань Посольства США Марк Муррі зустрівся з головою обласної ради Семеном Салатенком та міським головою Сум Олександром Лисенком.


Присутні обговорили політичне та економічне життя Сумщини, реформи, які тривають у країні, високий рівень корупції в країні. 

Під час зустрічі йшлося також про перспективи, які відкриються для Сумщини після об’єднання громад. Як приклад Семен Салатенко навів Березівську громаду. За його словами там вже відбуваються відчутні перетворення і голова ради сподівається, що, дивлячись на позитивні зміни своїх земляків, до кінця поточного року в області буде створена ще не одна територіальна громада.

Марк Муррі погодився, що децентралізація – важливий процес для того, аби місцева влада мала змогу вирішувати проблеми місцевих громад. «Цей процес дуже важливий і треба продовжувати рух вперед», – наголосив американський гість. Також він висловив сподівання, що розпочаті в країні реформи все ж таки будуть доведені до свого логічного завершення, і завдячуючи їх впровадженню Україна стане потужною економічно-стабільною європейською державою.

Семен Салатенко та Олександр Лисенко, розповідаючи про проблеми в податковій реформі, професійно-технічній освіті, суддівській системі, медичній реформі, акцентували увагу на тому, що успіх реформ саме на столичному рівні допоможе їх просуванню на місцях.