Донорський рух на Сумщині за рядом показників перевищує європейські та світові рекорди

На сьогодні в області налічується більш ніж 33 тисячі донорів, з них почесних – 6,5 тисячі, заслужених донорів України  – 23. Про це голова облдержадміністрації Микола Клочко повідомив, відкриваючи в обласному центрі засідання Ради Асоціації ВГО «Асоціація служби крові України».


«Приємно констатувати, що на Сумщині існує найпотужніший донорський рух в Україні, у витоків якого стояли наші машинобудівники і хіміки, – зазначив очільник області. – Рух цей постійно розвивається, і кількість донорів з кожним роком тільки зростає. Ви всі робите велику справу для України, для співвітчизників, які потрапили у біду. Саме ви і очолювані вами центри допомагають боротися з хворобами і пораненнями».

Микола Клочко зауважив, що Сумський обласний центр служби крові сьогодні є ініціатором багатьох цікавих для області проектів. Він добре відомий тисячам донорів Сумщини і тим, хто потребує невідкладної допомоги для своїх рідних, друзів і знайомих.

«З донорством я знайомий особисто, – повідомив голова облдержадміністрації. – Рік тому, коли ми відкривали оновлений після ремонту і модернізації Сумський обласний центр служби крові, я пройшов шлях донора. У цьому році теж збираюся це робити. Відчуття особливі. По-перше, усвідомлення того, що твоя кров допоможе якійсь людині або дитині, а може навіть врятує їй життя, налаштовує на хвилю позитиву, оптимізму. У такі моменти розумієш, що ми – єдині і непереможні. І взагалі можу сказати, що у нас в родині є свій донорський підряд, дружина моя здавала кров».

За словами президента ВГО «Асоціація служби крові України» Анатолія Чугрієва, Сумський обласний центр служби крові є першим в Україні, який отримав міжнародний сертифікат якості. Він є прикладом для подібних установ у нашій державі.