Двоє 17-річних шосткинців влаштували інтернет-“лохотрон”

Два 17-річні приятелі скористалися розповсюдженою схемою інтернет–ошуканства, аби заробити грошей на свої забаганки. Хлопці розмістили у всесвітній мережі оголошення про продаж ноутбука, отримали від покупця передоплату… і перестали виходити з ним на зв'язок, адже ніякого товару насправді у них не було. Поліцейські викрили зловмисників, й наразі юним аферистам загрожує кримінальна відповідальність.


До поліцейських звернувся 21-річний мешканець Буринського району. Юнак пояснив правоохоронцям, що знайшов на відомому інтернет-сайті оголошення про продаж ноутбуку по привабливій ціні. Телефоном зв’язався з продавцем та обговорив з ним умови придбання вподобаної речі. Потім, за вимогою співрозмовника, перерахував 1 500 гривень передоплати на вказану ним банківську картку. Проте товар він так і не отримав, а продавець перестав виходити на зв'язок.

«Під час проведення перевірки було встановлено, що гроші знімалися у Шостці, в одному з банкоматів, – коментує начальник Шосткинського відділу поліції Віктор Гузей. – Наші співробітники встановили особи підозрюваних та запросили до відділу поліції для дачі пояснень».

Хлопцям по 17 років. Вони з благополучних родин. Як з’ясували правоохоронці, один з юнаків взяв у свого знайомого банківську картку – нібито для отримання переказу від бабусі, що мешкає в іншому місті. Разом зі спільником створили на сайті обліковий запис про продаж ноутбука, а вже наступного дня їм зателефонував потенційний покупець.

Отримані від потерпілого гроші неповнолітні витратили на власні потреби.

Наразі кримінальне провадження, відкрите за ознаками ч. 2 ст. 190 Кримінального кодексу України, направлене до суду. Хлопцям загрожує покарання від чималого штрафу до обмеження волі на строк до 3-х років, повідомляє відділ комунікації поліції Сумської області.