Екс-голові Верхньої Сироватки відмовили три суди у скасуванні рішень сільради

Як повідомлялося раніше, рішенням 2/3 депутатів Верхньосироватськоі сільської ради достроково було припинено повноваження сільського голови А. Александрової, окрім того депутати позбавили її надмірно високих надбавок та премій (до 250%), обмежили в користуванні автомобілем, тощо.


Вказані рішення екс-голова оскаржила до Сумського окружного адміністративного та Сумського районного судів. Наразі трьома рішеннями вищевказаних судів їй відмовлено у відкритті судових проваджень.

Нагадаємо, два роки тому при відкликанні з посади за народною ініціативою А. Александрова також програла в судових інстанціях щодо відновлення на посаді.

Зокрема, у грудні 2016 року в селі Верхня Сироватка було утворено ініціативну групу, яка розпочала процес відкликання позивачки із займаної посади за народної ініціативи шляхом збору підписів виборців за її відкликання. За результатами Соціал-Демократична партія прийняла рішення №7 від 28.02.2017 р. щодо підтримки народної ініціативи з відкликання А. Александрової з посади Верхньосироватського сільського голови. 03.03.2017 р. Верхньосироватська сільська виборча комісія прийняла рішення про дострокове припинення її повноважень як сільського голови.

Проте постановою Сумського окружного адміністративного суду від 29.05.2017 року Александрову було поновлено на посаді Верхньосироватського сільського голови Сумського району Сумської області. Однак Верхньосироватська сільська виборча комісія Сумського району Сумської області, не погодившись із постановою Сумського окружного адміністративного суду від 29.05.2017 року, подала апеляційну скаргу, в якій просила скасувати вказане рішення суду першої інстанції.

Колегія суддів Харківського апеляційного адміністративного суду в складі суддів Зеленського В.В., Пянової Я.В. та Чалого І.С., заслухавши суддю-доповідача, перевіривши в межах апеляційних скарг рішення суду першої інстанції, дослідивши матеріали справи, вирішила, що вимоги апеляційних скарг підлягають задоволенню, а при припиненні повноважень Александрової порушень не було допущено.

Відтак, Харківським апеляційним адміністративним судом 21 вересня 2017 р. постанову Сумського окружного адміністративного суду від 29.05.2017 р. про поновлення А. Александровїі на посаді голови сільради було скасовано. Рішення суду досі чинне.