Фахівці фіскальної служби Сумщини розпочали перевірки ФОП на ринках та в торгових центрах

В ході проведення планової перевірки ТОВ «Центральний ринок м. Суми» інспектори-ревізори ГУ ДФС у Сумській області опрацювали договори оренди торгівельних місць, які укладалися з приватними підприємцями.


В ході співставлення договорів з даними інформаційних баз ГУ ДФС у Сумській області встановлено окремі факти, що свідчать про використання приватними підприємцями незареєстрованих найманих працівників. Як приклад, проведено співставлення кількості орендованих місць з кількістю найманих працівників за даними звітів з єдиного внеску.

– Протягом червня-липня проводився комплекс заходів (роз’яснювальна робота, заслуховування ФОП на комісіях тощо) щодо залучення до офіційного працевлаштування найманих працівників приватними підприємцями, у яких кількість орендованих місць не відповідала кількості найманих працівників, – повідомляє Наталія Мірошнікова, начальник управління податків і зборів з фізичних осіб ГУ ДФС у Сумській області. – Також 154 підприємцям, які здійснюють діяльність в ТК «Євробазар» та ТОВ «Центральний ринок» і мають неадекватну кількість найманих працівників кількості об’єктів оренди, направлені відповідні листи. І завдяки таким заходам 20 підприємців відразу збільшили на 27 осіб своїх найманих працівників. Крім того, в липні ще 12 підприємців подали 21 повідомлення про прийняття на роботу своїх продавців. Але деякі підприємці не відгукнулися на роз’яснювальну роботу податківців і не зареєстрували найманих працівників, як того вимагає закон. Тому починаючи з 25 липня 2017 року перевіряючими розпочато комплекс контрольно-перевірочних заходів ФОП. І результати є.

Тільки протягом декількох днів уже виявлено у порушників двох незареєстрованих працівників та складено протокол про здійснення системної підприємницької діяльності без державної реєстрації.

За кожного неоформленого працівника фінансова відповідальність роботодавця складає 30 мінімальних заробітних плат (на сьогодні це 96 тисяч грн), а за здійснення підприємницької діяльності без державної реєстрації на громадян накладається адмінштраф у розмірі від 1000 до 2000 неоподатковуваних мінімумів громадян (від 17 до 34 тисяч гривень).

На даний час робота в даному напрямку продовжується, контрольно- перевірочні заходи тривають.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *