Фахівці ГУ ДФС у Сумській області взяли участь у роботі Сумської районної аграрної палати

Відбулося перше засідання новоутвореного дорадчого органу при Сумській районній державній адміністрації – Сумської районної агарної палати. В роботі засідання взяли участь працівники фіскальної служби області.


Як зазначив Олег Мілявський, начальник відділу адміністрування екологічного податку та рентної плати, місцевих податків і зборів ГУ ДФС у Сумській області, одним із головних податків, які сплачуються до місцевого бюджету є плата за землю. Особливо вона є вагомою у сільськогосподарському районі нашої області – Сумському районі.

Станом на 20 листопада 2017 року платники податків Сумського району сплатили до бюджетів сільських рад 82,3 млн. грн платежів, джерелом яких є використання природних ресурсів. Так, вже надійшло орендної плати за землю з юридичних осіб майже 23 млн. грн, орендної плати за землю з фізичних осіб – 2,8 млн. грн, земельний податок з юридичних осіб склав понад 2,6 млн. грн, а земельний податок з фізичних осіб – 1,7 млн. гривень тощо. Найвища податкова віддача з 1 га землі залежно від суми сплачених податків у Косівщинській та Шпилівській сільських радах.

Також у місцеві бюджети надходить такий платіж як акцизний податок з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів. 

– Протягом жовтня 2017 року до місцевих бюджетів Сумського району надійшло 166 тис. грн акцизного податку, – cказав Борис Пересадько, начальник управління контролю за обігом та оподаткуванням підакцизних товарів ГУ ДФС у Сумській області. – Проте саме тут і є резерв у наповненні бюджетів сільських рад. Адже, в Сумському районі обліковується 324 ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними та тютюновими виробами. Для прикладу, в Білопільському районі, де обліковується 97 ліцензій, сплата податку у жовтні цього року склала майже            200 тис. гривень.

Борис Пересадько зазначив, що тільки спільними зусиллями з керівництвом районної державної адміністрації та головами сільських рад ми зможемо відпрацювати наявні резерви.

Працівники фіскальної служби Сумської області привітали Сумську райдержадміністрацію зі створенням Сумської районної аграрної палати та побажали зростання обсягів сільськогосподарського виробництва і в результаті економічної стабільності не тільки в Сумському районі, а й в усій державі.