ФК “Суми” викрито в нелегальній грі на тоталізаторі

Футбольний клуб “Суми”, який виступає в першій лізі і має 13 місце, практично в повному складі був викритий в нелегальній грі на тоталізаторі, повідомляє Страна.


КДК ФФУ позбавив “Суми” професійного статусу, а футболістам і керівникам клубу заборонено довічно займатися футболом через причетність до договірних матчів.

Глава комітету етики та чесної гри ФФУ Франческо Бублик в ефірі телеканалу “Футбол 1” розповів про те, як керівники Сум перетворили футбол в брудний бізнес і скільки на цьому заробили.

“Суми займалися двома видами матч-фіксингу. Це підкуп арбітрів або суперника. Після цього робили ставки на свою перемогу. Фактично це була інвестиція. Тоді “Суми” перемагали, а ставка приносила дохід.

Але коли вони не платили арбітрам і поступалися, то грали проти себе на контору. Заробляли гроші на цьому. Таким чином, Суми заробляли і на своїх поразках, і на своїх перемогах.

“Суми” – одна з резонансних справ в Європі, пов’язаних з договірними матчами. Схожа масштабна історія в Фінляндії, а ще є кейс албанського Скендербеу.

У ситуації з “Сумами” робилися ставки і в Україні, і за кордоном. Переважно це відбувалося на азіатських букмекерських ринках. Якщо говорити про оцінки того, скільки люди заробили на цих угодах, то за найбільш скромними підрахунками, мова йде про 10 мільйонів євро “, – розповів Бублик.

Варто відзначити, що зараз за “Суми” грають в першій лізі спортсмени – любителі, які не мають відношення до скандалу. А ті гравці, які були замішані в тоталізаторі, вже покинули клуб.