Ганьба всім, хто виступає проти вітчизняного виробника

Під час пленарного засідання 9 сесії Сумської обласної ради голова облдержадміністрації Микола Клочко прокоментував відміну тендеру НАК «Нафтогаз України» на модернізацію української ГТС.


За його словами, причини скасування тендерів на модернізацію трьох компресорних станцій – «Задніпровська», «Ананьїв» та «Південнобузька», який нещодавно чесно через систему ProZorro виграло Сумське НВО, не мають нічого спільного з адекватною реальністю. Своє рішення керівництво НАК «Нафтогаз України»  мотивувало тим,  що є домовленості між Росією та Туреччиною щодо побудови «Турецького потоку», що абсолютно не стосується модернізації української ГТС.

«Посилання на такі речі говорить або про непрофесіоналізм, або про злочинну діяльність керівників. Я оцінюю такий крок «Нафтогазу», як недружній до України та відверто ворожий до наших промислових виробників. Не в моїй компетенції оцінювати такі кроки з точки зору кримінального злочину – «державної зради», але, як для людини і громадянина, відповідь очевидна. Менеджмент «Нафтогазу» підставив вище керівництво країни, поставив під загрозу національну енергетичну безпеку і завдав серйозного удару українській промисловості. Ганьба всім, хто виступає проти вітчизняного виробника», – прокоментував він.

На прохання сумських депутатів взяти ситуацію під особистий контроль він повідомив, що у понеділок відмінить усі справи, поїде до Кабінету Міністрів України і відстоюватиме, щоб рішення було переглянуто.

Микола Клочко назвав таку політику керівництва НАК «Нафтогаз України» зневагою і до громади Сумщини, і до машинобудівників, адже не можна ставити на ваги інтереси цілого регіону та бюджетоутворюючого підприємства і свої надумані мотиви.

«Ганьба керівництву НАК «Нафтогаз України». Але ми будемо боротися. Зараз у мене лежить 5850 підписів, і я буду всіма силами добиватися того, щоб це рішення переглянули», – запевнив він.