Газопостачання до 8 населених пунктів Сумщини невдовзі буде відновлено

26 вересня ПАТ «Укрнафта» отримало від Державної служби геології та надр України 9 спецдозволів на надрокористування, які були продовжені на 20 років. Компанія має намір відновити видобуток на цих родовищах якомога швидше, в тому числі відновити газопостачання до 8 населених пунктів Сумської області.


За інформацією прес-служби ПАТ «Укрнафта», серед дев’яти спецдозволів, які отримало підприємство від Державної служби геології та надр України, вісім стосуються території Сумщини, а саме Коржівського, Козіївського, Південно-Панасівського, Анастасівського, Артюхівського, Рибальського, Липоводолинського та Качанівського родовищ.

Тож сьогодні ПАТ «Укрнафта» збирається не лише якомога швидше продовжити видобуток газу на цих родовищах, а й відновити газопостачання до 8 населених пунктів Сумської області в Липоводолинському та Роменському районах.

Уже невдовзі 627 домоволодінь у цих районах, а саме села Погожа Криниця, Заруддя, Малі Бубни, Бацмани, Гришине та Локня Роменського району, а також села Столярове та Яловий Окіп Липоводолинського району будуть із газом.
Нагадаємо, до вирішення питання продовження терміну дії спеціальних дозволів на користування надрами активно долучалася обласна влада. Голова облдержадміністрації Микола КЛОЧКО та голова обласної ради Володимир ТОКАР безпосередньо спілкувалися з Прем’єр-міністром України Володимиром ГРОЙСМАНОМ та депутатами Верховної Ради України від Сумщини Миколою ЛАВРИКОМ, Олегом МЕДУНИЦЕЮ та Олександром СУГОНЯКОЮ щодо безумовної необхідності увімкнення газопостачання жителям області.

Крім того, керівництвом облдержадміністрації було проведено ряд переговорів з адміністрацією ПАТ «Укрнафта», направлено офіційні листи до Міністерства енергетики та вугільної промисловості України, Кабінету Міністрів України, Прем’єр-міністра України Володимира ГРОЙСМАНА, Державної служби геології та надр України та Віце-прем’єр-міністра України Володимира КІСТІОНА.

Також 28 квітня 2017 року обласною радою прийняте рішення «Про звернення до Кабінету Міністрів України, ПАТ «Укрнафта» щодо ситуації, яка склалася на підприємствах НГВУ «Охтирканафтогаз» та інших організаціях, що входять до складу ПАТ «Укрнафта» на правах структурних одиниць».

І, врешті-решт, Сумщину почули: жителі усіх населених пунктів Липоводолинського та Роменського районів будуть з газом.