Геннадій Гризодуб: «Холод в оселях сумчан є наслідком безвідповідальної політики не лише центральної влади, але і сумських депутатів»

В Сумах через величезні борги – 19 млн грн, а відтак і відсутність затверджених лімітів газу, «Котельня Північного промвузла» не може розпочати опалювальний сезон на своїй території обслуговування. А це – майже третина Сум, де проживає 80 тисяч людей.


26 жовтня на сесії Сумської міської ради депутати ухвалили звернення до вищого керівництва країни та НАК «Нафтогаз України» щодо врегулювання ситуації з приводу постачання ПАТ «Сумське НВО» природного газу для забезпечення споживачів Сум послугами з теплопостачання. Відповідне рішення було ухвалено під час позачергового засідання більшістю голосів.

Депутати від Опозиційного блоку говорять, що ситуація була прогнозованою. Геннадій Гризодуб у своїй заяві під час пленарного засідання наголосив, що його фракція підтримає звернення. Утім наголосив, що ситуація, яка склалася на «Котельні Північного промвузла», – це лише наслідки. Причиною є та Євроінтеграція на кабальних умовах, яку проводить керівництво нашої держави. «Ще в 2013 році один із заступників СНВО сказав, що після підписання договору Асоціації з ЄС, завод помре. 4 грудня 2013 року мій колега з трибуни Сумської міської ради також вас попереджав про сумні наслідки, але більшості з вас тоді було байдуже. Бо ви скакали і дурили голови людям євроінтеграцією. Завод мав ринки збуту в СНД майже на 85%. І ми тоді вже говорили, що розрив цих зав’язків призведе до катастрофи. Але нам розповідали про якісь міфічні замовлення з Європи, Ірану. Де вони, ці замовлення?», – задав питання депутат-опозиціонер.

Він акцентував увагу, що холод в оселях сумчан є наслідком безвідповідальної політики не лише центральної влади, але і депутатів. «Кажучи по простому, оце і є той приклад Євроінтеграції, про який наша політична сила попереджала ще в 2014 році».

Далі депутат запропонував розробити програму, і дозволити людям переходити на індивідуальне опалення їх осель. І не тільки осель приватних, а й комунальних установ – дитсадків і шкіл.

Наразі в Сумах залишається загроза ненадання подачі тепла до домівок сумчан, соціальних, навчальних закладів та закладів охорони здоров’я міста.