Голова ОДА Микола Клочко не допустить кредиторської заборгованості з оплати праці бюджетній сфері

На цьому він наголосив під час апаратної наради заслухавши директора обласного Департаменту фінансів Олену Батраченко про те, що на сьогодні дефіцит у коштах на оплату праці працівників бюджетної сфери складає 7,2 млн гривень

Очільник області з метою недопущення кредиторської заборгованості з оплати праці, а тим більше заборгованості, не забезпеченої бюджетними асигнуваннями, дав головам райдержадміністрацій та керівникам органів місцевого самоврядування низку доручень.

Керівникам на місцях необхідно невідкладно провести аудит залишків невикористаних асигнувань і вжити заходів по їх спрямуванню на оплату праці працівників бюджетної сфери; ініціювати термінове проведення сесій відповідних рад з метою спрямування всіх наявних фінансових ресурсів на виплату заробітної плати; у разі наявності заборгованості з оплати праці гарантувати першочергове спрямування всіх надходжень до місцевих бюджетів на погашення такої заборгованості.

За словами Олени Батраченко, наразі існує ризик, що на 1 січня 2019 року окремі місцеві бюджети, якщо не винайдуть шляхів вирішення цього проблемного питання, матимуть заборгованість з оплати праці працівників бюджетної сфери у сумі близько 5,5 млн гривень. Особливо непокоять бюджети, у яких дефіцит коштів перевищує один місячний фонд.

«Зокрема, за інформацією Путивльського районного фінансового управління, дефіцит коштів і, відповідно, очікувана заборгованість на кінець року становитиме 1,2 млн гривень, з яких 615,4 тис. гривень (1 місячний фонд) – оплата праці обслуговуючого персоналу загальноосвітніх навчальних закладів, – розповіла директор обласного Департаменту фінансів. – Виникає питання, як район, який регулярно отримував фінансову підтримку з державного та обласного бюджетів на загальну суму понад 10,5 млн грн, який має більш ніж задовільний стан виконання дохідної частини і протягом ІІ півріччя збільшив обсяг районного бюджету більше ніж на 2 млн грн, не забезпечив виплату заробітної плати працівникам бюджетної сфери, спрямувавши при цьому додатково 0,5 мільйона на оплату праці органів місцевого самоврядування?»

А керівництву Грунської ОТГ слід звернути увагу на нераціональне використання коштів, передбачених на оплату праці. Так, при наявності незабезпеченості у коштах протягом року працівникам бюджетної сфери регулярно виплачувалися премії та здійснювалася компенсація за невикористані відпустки.

Прогнозується заборгованість з оплати праці і в Тростянецькому та Недригайлівському районах.

Голова облдержадміністрації наголосив, що обласний бюджет – це не спосіб залатати дірки там, де вони утворилися через недолуге керівництво на місцях.

«Перш за все, ми маємо фінансувати обласні комунальні заклади, які обслуговують населення області, – говорив Микола Клочко. – Допомога районам, містам і ОТГ – має бути, радше, як виняток, а не правило. Тому я закликаю владу на місцях раціонально використовувати свої ресурси, а не сподіватися на обласний бюджет».